אפוסטיל

משרדנו מספק שירות של קבלת אישור אפוסטיל לאישורי נוטריונים ו/או התעודות הציבוריות לשימוש מחוץ לישראל לצורכי נישואין בחו"ל, בקשה לאזרחות זרה, הגירה לחו"ל ועוד.

מהו אישור אפוסטיל?

אישור אפוסטיל ניתן על ידי רשות מוסמכת של המדינה, ומאשר כי מסמך ו/או תעודה שהונפקו על ידי אחת מרשויות המדינה הינם מסמך / תעודה רשמיים, מקוריים והונפקו על ידי הרשות המוסמכת לכך. האפוסטיל משמש גם לאישור סמכותו של הנוטריון לאשר מסמכים נוטריוניים. אישור האפוסטיל למעשה מאמת ומאשר כי הנוטריון שחתום על המסמך הוא אכן נוטריון מוסמך על פי דיני מדינת ישראל. אישור האפוסטיל מתקף משפטית מסמכים ציבוריים שונים ובלבד שהמדינה הזרה חתומה גם היא על אמנת האג. אפוסטיל (Apostille), הינו תרגום מצרפתית למילה "אישור" ומשמעותו אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה המאמת את נכונות החתימה על גבי מסמכים ותעודות ציבוריות (כגון תעודת נישואין, תעודת לידה או כל מסמך רשמי אחר שניתנו על ידי אחת מרשויות המדינה). אישור האפוסטיל נראה כמעין מדבקה בגב המסמך, עליה חותם פקיד משרד החוץ או פקיד בית משפט כי המסמך מאושר על פי האמנה. אישור האפוסטיל מבוצע בהתאם לפרוצדורה שנקבעה באמנת האג ומסמך או תעודה שאושרו באמצעות אפוסטיל יוכרו על ידי כל שאר המדינות החתומות על אמנת האג כמסמך אותנטי שהוצא על ידי הגורם המוסמך בארץ המקור.

אמנת האג – אפוסטיל

בשנת 1961 נחתמה האג שנועדה לחסוך חלק משמעותי משרשרת האימותים הנדרשים להחלטה שיפוטית, לתעודות ומסמכים רשמיים ממדינת המקור למדינת היעד. האמנה קובעת את הפרוצדורה וכיצד יכול מסמך שאומת באמצעות אפוסטיל ושניתן על ידי מדינה החתומה על אמנת האג להיות מאושר. בישראל, הגופים המוסמכים להנפיק אישור אפוסטיל הם משרד החוץ ומשרד המשפטים. מדינות רבות בעולם חתומות על האמנה כאשר ישראל החתמה והצטרפה לאמנה בשנת 1977. לרשימת המדינות החתומות על האמנה לחץ כאן.

מהם סוגי אישורי האפוסטיל?

בישראל קיימים שני סוגים של אישורי אפוסטיל: אישורי אפוסטיל שניתנים על ידי משרד החוץ ואישורי אפוסטיל הניתנים על ידי בית המשפט, כמפורט להלן.

אישור אפוסטיל משרד החוץ

בישראל, ניתן לקבל אישור אפוסטיל על מסמך ציבורי ישראלי רק במשרד החוץ, המחלקה הקונסולרית – הענף לאימות מסמכים ציבוריים, כאשר ישנם מספר חריגים כמו תעודת נישואין אותה ניתן לאשרר במשרד לשירותי דת.

אישור אפוסטיל בית משפט

מסמך שאינו ציבורי, כגון ייפוי כוח, צוואה, תרגום נוטריוני, חוזה ועוד יכול להיות מוכר כמסמך רשמי רק אם אושר על ידי נוטריון מוסמך בישראל כשהמסמך יוכר כרשמי על ידי המדינות החתומות על האמנה אם הוא נושא אישור אפוסטיל בית משפט. אישור האפוסטיל של בית המשפט, מאשר למעשה כי הנוטריון שחתם על המסמך, הוא אכן נוטריון בישראל.

למה אנחנו

עורכי הדין אטיאס ושות' מספקים ייעוץ משפטי מעשי ואיכותי, הרואה לנגד עיניו את צרכיו העסקיים של הלקוח

כי אין תחליף לשירותים מקצועיים של עורך דין מקרקעין מנוסה

משרדנו מספק ללקוחות מעטפת של שירותים משפטיים בתחום העסקי – מסחרי החל משלב הקמת החברה ובאופן שוטף לאחר מכן והכל תוך מקצועיות ויצירתיות

בין אם מדובר בעסקת מכירת דירה או רכישת דירה מקבלן או מיד שניה ובין אם מדובר בעסקאות מורכבות אחרות אנו נדאג לאינטרסים שלכם

זקוקים לייעוץ משפטי?