אשרת עבודה קצרת מועד

צריכים לנייד מומחה זר לישראל? מעוניינים באשרת כניסה עבור מומחה זר? באמצעות אטיאס ושות' עורכי דין ונוטריון אתם בוחרים בדרך המהירה, הבטוחה והמקצועית ביותר. מחלקת ההגירה במשרדנו מסייעת ומלווה חברות ישראליות מכל קשת תחומי הפעילות בהליך הנפקת היתרים ואשרות עבודה למומחים זרים ושילובם בעבודתם בישראל.

חברות המעוניינות להעסיק מומחה זר בישראל לתקופה שלא תעלה על 90 יום יכולות להגיש בקשה למשרד הפנים להנפקת היתר עבודה ואשרת עבודה קצרת מועד כאמור אשר מיועדת למקרים בהם המומחים הזרים נדרשים לתקופה קצרה ולעבודה זמנית ודחופה כמו למשל ייעוץ, פיקוח, התקנה, תחזוקה או תיקונים של ציוד הדורשת מומחיות או מיומנות מיוחדת של המומחה הזר. תהליך הגשת הבקשה והוצאת היתר ואשרת העבודה זהה ברובו להוצאת אשרת עבודה רגילה ואורך כ-2-3 חודשים. אשרת העבודה אינה ניתנת להארכה באותה שנה קלנדרית אלא רק במקרים חריגים. במקרים בהם צפויה עבודתו של המומחה הזר לעלות על 90 ימים מומלץ להנפיק מלכתחילה אשרה ארוכה יותר כשמלבד תקופת האשרה, ישנו הבדל גם בשכר המשולם למומחה הזר – באשרת מומחים של עד שנה ישנה חובה לשלם כפל השכר הממוצע המשק ובאשרת מומחים לתקופה של עד שלושה חודשים ישנה חובה לשלם שכר מינימום בלבד.

לאחר הגשת הבקשה לאשרת עבודה לתקופה של 3 חודשים ולאחר תשלום האגרות, ישלח אישור לקונסוליה הישראלית במדינתו של המומחה הזר ולעיתים ייתכן ויתבקש לספק מסמכים נוספים כגון, תעודת יושר, תעודת לידה, אישור רפואי וכד'. לאחר שהונפקה האשרה בדרכונו של המומחה הזר עליו להיכנס לישראל תוך 30 ימים כשאי עמידה בתנאי זה מבטלת באופן אוטומטי את האשרה וידרוש את התהליך כאמור לעיל מראשיתו.

לתשומת ליבכם! כניסה לישראל ללא היתר מתאים ואשרת עבודה מסוג ב-1 מהווה עבירה פלילית. החברה ונושאי משרה בה חשופים לסנקציות פליליות, לקנסות כבדים, סנקציות בהוצאות אשרות עתידיות, ואף לעונשי מאסר במקרים קיצוניים.

המומחה הזר עצמו יהיה צפוי לגירוש, או אף למעצר במקרים קיצוניים ואיסור לשוב לישראל לתקופות ממושכות (עד לתקופה של 20 שנים) ועשוי למצוא עצמו מסורב כניסה גם למדינות אחרות (כמו ארה"ב) בשל עבירות על חוקי הגירה.

החוק מחייב כל חברה בהנפקת אשרות עבודה למומחים זרים!

למשרדנו ידע רב וניסיון עשיר המאפשרים מענה מותאם אישית תוך הקפדה על יעילות, חסכון, לוחות זמנים ועמידה בהוראות החוק ומעמיד לרשותכם צוות עורכי דין ומומחים המלווים את התהליך במקצועיות ובמסירות.
פתח צ'ט
שלום, איך ניתן לעזור?
שלום, איך ניתן לעזור?
דילוג לתוכן