ליקויי בניה

עורך דין ליקויי בניה

מחפשים עורך דין ליקויי בנייה? משרד עו”ד אטיאס ושות' מלווה ומייצג רוכשי דירות חדשות מול קבלנים, יזמים וחברות בניה  בין במטרה שהקבלן יתקן את ליקויי הבניה ובין במטרה לפעול לקבלת פיצוי עבור ליקויי בנייה. לצורך הגשת תביעת ליקויי בניה הטיפול המשפטי יכלול עבודה מול מהנדסי בנין, חברות בדק בית, שמאים ומומחים שונים נוספים כשמטרת תביעת ליקויי הבניה הינה הסדרת ליקויי הבניה עבור רוכשי דירות חדשות מקבלנים ויזמים בין בדרך של פיצוי כספי, בין בדרך של תיקון הליקוי על ידי המוכרים ובין בדרך של שילוב של השניים.

משרד עורך דין מומחה לליקויי בנייה

משרד עורכי דין אטיאס ושות' מעניק ללקוחותיו ליווי וייעוץ משפטי ומקצועי במסגרת ניהול ההליך המורכב של תביעות ליקויי בניה תוך מתן מענה התפור בדיוק לצרכיו של הלקוח ולכל מקרה ומקרה. משרדנו יסייע וילווה אתכם בדרך לקבלת הפיצויים מהקבלן או מהיזם שבנה את הדירה.

מתי כדאי להגיש את תביעות ליקוי בניה נגד קבלן?

בשלב מסירת המפתח ועריכת פרוטוקול המסירה רוכשי הדירה מעלים את כל ליקויי הבניה שמתגלים באותה העת. בתקופת הבדק ניתן לזהות ולאתר ליקויים שונים נוספים שהרוכשים לא יכלו לגלות בעת מסירת הדירה כגון רטיבויות, נזילות, פגמים אסתטיים, בטיחותיים ועוד. ברגע שליקוי בניה מתגלה יש ליידע בכתב את הקבלן או היזם בהקדם ולציין כי הוא נדרש לתקן את ליקוי הבניה. אם ליקויי הבניה חמורים באופן המפריע הצורה משמעותית להתגורר בדירה ניתן לדרוש כי הקבלן או היזם יפעלו לתיקון הליקויים בדחיפות. יש לתת לקבלן אפשרות אמיתית ובלי התניות לתקן את הליקויים. ככל שהקבלן יתקן את הליקויים כאמור ככלל בזה יסתיים  העניין וזאת בתקווה שלא יתגלו ליקויי בניה בהמשך. כמובן שאם מדובר בליקויים או פגמים מהותיים והצדדים לא מצליחים להגיע להסכמות ביניהם ניתן להגיש תביעה באופן מיידי.

משרד עורך דין ליקויי בנייה - הטיפול של משרד עו"ד ליקויי בניה כולל:

 • ניהול תכתובות משפטיות מול היזם בטרם הגשת תביעה בשל ליקויי בניה.
 • ניהול משא-ומתן עם היזם או הקבלן במטרה ותיקון הפגמים וליקויי הבניה.
 • בניית האסטרטגיה המשפטית בטרם הגשת תביעת ליקויי בניה.
 • הפניה לבדיקת הנכס ע"י מומחים (שמאי, בדק בית, מהנדסי בניין ועוד) וקבלת חוות דעת מקצועית  וצירופה לתביעה.
 • הגשת תביעה לבית המשפט בגין ליקויי בניה.

בכדי לפתוח בהליך משפטי בנושא ליקויי בניה יש להיעזר בחוות דעת של מומחה הכוללת חריגות בניה, אי התאמה לתשריטים, פיצויים בגין ירידת ערך, ניקוז, נזילות, איטום, סטיות ו/או חוסרים לפי הסכם המכר או המפרט הטכני, פגמים במערכת חשמל ועוד.

תביעות ליקויי בנייה - ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לסעדים הבאים:

 1. בקשה לחיוב היזם או הקבלן לתיקון ליקויי הבניה במידה ולא מתאפשר  תיקון אזי סעד כספי.
 2. בקשה לפיצוי בשל איחור במסירה
 3. בקשה לפיצוי בשל ירידת ערך שנוצרו בעקבות ליקויי הבניה.
 4. בקשה לפיצוי בגין נזקים נלווים כגון: עוגמת נפש, דיור חלופי, אובדן הכנסות ועוד.

הקבלן מתנער מאחריות ליקויי הבניה?

במקרה בו הקבלן או היזם מתנערים מאחריותם לליקוי הבניה בדירה מומלץ כי תקבלו ייעוץ משפטי בטרם תתקנו את ליקויי הבנייה כך תוכלו להבטיח את תיקון ליקוי הבניה במהירות או לחילופין קבלת סעד של פיצוין מהיזם או מהקבלן.

ליקויי בנייה בפרויקטים של מחיר למשתכן

מאז הוכרזה  תכנית מחיר למשתכן נבנו עשרות פרויקטים ברחבי ישראל. במטרה לצמצם עלויות ולעמוד בתנאי תכנית מחיר למשתכן דירות ובניינים שלמים נבנו עם לא מעט פגמים וליקויי בניה קלים עד קשים וקבלנים רבים שמנסים להתנער מאחריותם. משכך, ככל שמדובר בליקוי בנייה בפרויקטים של מחיר למשתכן מומלץ לפעול מיידית על מנת למצות את זכויותיכם ולמנוע את התרחבות הנזקים.

מהם סוגי ליקויי הבניה?

 • ליקויי בניה ופגמים אסתטיים  – אלו פגמים וליקויים שאינם מוגדרים ככאלה שעומדים בניגוד לתקן או למפרט הטכני של הדירה ושמחייב את הקבלן באחריות עליהם. ליקויים אסתטיים בד"כ ניתן לתקן בקלות, הם אינם מסכנים את הדיירים, והפגיעה בערך הדירה מועט אך כשמדובר בדירה חדשה מקבלן פגמים אלה מביאים לא אחת לעוגמת נפש. אך למרות זאת באמצעות ייעוץ משפטי נכון של עורך דין ליקויי בניה יסייע לכם לעמוד על זכויותיכם – תיקון ו/או פיצוי.
 • ליקויי בניה ופגמים נזיקיים –  אלו פגמים אשר יוצרים נזקים עקיפים למתקני הדירה, תכולת הבית ושאר חלקי הדירה לעיתים ליקויי בנייה יוצרים נזקים לשאר מבנה ותכולת הבית. גם כאן, אסטרטגיה נכונה תסייע לקבל פיצוי מלא על היקף הנזק.
 • ליקויי בניה ופגמים בטיחותיים אלו ליקויים, פגמים וכשלים שעשויים להוביל לסכנה בטיחותית לדיירי הדורשים התערבות וטיפול מיידי של הקבלן. עם גילוי הליקוי הבטיחותי מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום ליקויי הבניה על מנת להבטיח את זכויותיכם וביטחונכם.

רטיבויות ונזילות עקב ליקויי בניה

רטיבויות ונזילות הן מסוג הליקויים הנזיקיים הנפוצים ביותר אשר גורמים לשאר המבנה ולתכולת הבית. במקרה של רטיבויות ונזילות יש לפעול מוקדם ככל הניתן ולטפל בליקוי ולמנוע את החרפת הנזקים.

משרד עורכי דין ליקויי בניה מטפל בליקויי בניה חמורים וקלים ויעמוד על זכויותיכם ללא פשרות.

הטיפול המשפטי בליקויי בניה חייב להתבצע במיומנות ומקצועיות של עורך דין מקרקעין שהינו גם עורך דין המתמחה בליקוי בניה. 

זקוקים עו”ד מומחה לליקויי בנייה באזור השרון והמרכז ? פנה אלינו!

משרדנו מנהל מאבקים ללא פשרות מול כל חברות הבנייה הגדולות בישראל ובלבד שזכויותיכם יובטחו. ניסיונו משרד עורך דין ליקוי בניה בתל אביב, ליקויי בניה בהרצליה, ליקויי בניה בנתניה, בליקויי בניה בחדרה, ליקויי בניה בפרדס חנה כרכור  יביאו למיצוי זכויותיכם.

צור עמנו קשר

074-7033933

למה אנחנו

עורכי הדין אטיאס ושות' מספקים ייעוץ משפטי מעשי ואיכותי, הרואה לנגד עיניו את צרכיו העסקיים של הלקוח

כי אין תחליף לשירותים מקצועיים של עורך דין מקרקעין מנוסה

משרדנו מספק ללקוחות מעטפת של שירותים משפטיים בתחום העסקי – מסחרי החל משלב הקמת החברה ובאופן שוטף לאחר מכן והכל תוך מקצועיות ויצירתיות

בין אם מדובר בעסקת מכירת דירה או רכישת דירה מקבלן או מיד שניה ובין אם מדובר בעסקאות מורכבות אחרות אנו נדאג לאינטרסים שלכם

זקוקים לייעוץ משפטי?