עורך דין מקרקעין בחדרה, בכרכור, בנתניה ובחריש

עורך דין מקרקעין בחדרה והסביבה – פרדס חנה כרכור, חריש, נתניה ויישובי עמק חפר, אטיאס ושות' עורכי דין  הינו מהמובילים בארץ והצפון בפרט, משרד עורך דין מקרקעין בחדרה שלנו מתמחה במקרקעין ובמגוון עסקאות נדל"ן. למשרדנו ניסיון רב בייעוץ וליווי לקוחות עסקיים ופרטיים במגוון רחב של תחומים כגון: עסקאות רכישת דירה ומכירת דירה בחדרה, פרדס חנה כרכור, חריש, נתניה ויישובי עמק חפר, ייצוג לקוחות ברכישת דירה מקבלן בחדרה, כרכור ונתניה, עסקאות קומבינציה, רכישת משרדים בחדרה ופרדס חנה כרכור, רכישת ומכירת חנויות ונכסים מסחריים. אנחנו כעורכי דין מקרקעין בחדרה, נבטיח את האינטרסים שלכם ונפעל במקצועיות לכל אורך הדרך, בכל שלב משלבי העסקה, החל מהבדיקות המקדימות, דרך בדיקות המיסוי וכדאיות העסקה, בניית לוח התשלומים ועד השלמת העסקה ודיווחה לרשויות המס.

אנחנו לרשותכם במגוון שאלות בתחום המקרקעין כגון מיסוי מקרקעין, פטור מס שבח, מדרגות מס רכישה , היתרי בנייה , נסח טאבו, הפשרת והפקעת קרקעות.

היתרי בנייה

כמעט בכל עסקת מקרקעין עולה השאלה האם הנכס נבנה כדין? האם יש חריגות בנייה? האם יש היתר בנייה? באילו מקרים לא מקבלים היתר בנייה? במקרים בהם ישנן חריגות בנייה שאינן ניתנות להסדרה, או כאשר ישנה סטייה ניכרת מתוכניות הבנייה. כאן למעשה עולה שאלה נוספת  מה היא סטייה ניכרת? זוהי סוגייה לא פשוטה - סטייה מהותית מוגדרת כבקשה אשר שונה מהתכנית התקפה או התוכנית הקיימת באופן מהותי, למשל  – הגשת בקשה לבנייה מעבר לזכויות הבניה המאושרות או  שינוי ייעוד השטח באופן כזה הדורש שינוי תב"ע

אך במקרים מסוימים, סטייה אינה נחשבת כסטייה מהותית ואז כן ניתן לקבל היתר בנייה, יש צורך להגיש בקשה להקלה או שימוש חורג. המשמעות של שימוש חורג הוא שימוש השונה מהשימוש הקבוע בתב"ע בהיתר, כגון: שימוש במבנה המיועד למגורים כגן ילדים.

הפשרת והפקעת קרקעות

את המונחים הפשרת קרקעות או הפקעת קרקעות ניתן לשמוע הרבה בשנים האחרונות הודות לעליית מחירי הדירות בחדרה, כרכור, נתניה וחריש כמו בכל הארץ. אם כן מהי הפרוצדורה התקינה לביצוע הפקעת קרקעות לצרכי מבני מגורים? מהם המיסים שמוטלים על רוכשים של הקרקע? ומהן הבדיקות המקדימות שיש לבצע לפני רכישת הקרקע? אם כן, בקשה לשינוי ייעוד מתחילה בפניה לגופים המוסמכים לקביעת ייעוד הקרקע, כגון, הוועדה המקומית והוועדה המחוזית הרלבנטיות, שימו לב, הליך הפשרה או שינוי הייעוד של הקרקע עשוי לארוך שנים ארוכות וכדי להביטח שהוא אכן יבוצע יש להגיש את הבקשה עם האישורים והנספחים המתאימים לוועדה המקומית ולאחר שזו אישרה אותה יש להפקידה בוועדה המחוזית שרשאית לדרוש מסמכים נוספים ובאישורה מושלם התהליך.

נסח טאבו

טאבו היא השיטה של רישום נכסי המקרקעין בישראל. הרישום מנוהל ומבוצע על ידי לשכות רישום המקרקעין הפזורות ברחבי הארץ, כגון – טאבו חיפה, טאבו תל אביב, טאבו נתניה ועוד… משמעות הדבר שנכס הרשום בטאבו, חזקה היא לתקינות ונכונות האמור במרשם הטאבו ובנסח הטאבו שהוא  תעודת זהות של נכס - תמצית רישום המידע, מונפק על ידי לשכת רישום המקרקעין המכילה מידע על בעלויות, משכנתאות, הערות אזהרה, הפקעות ועוד. מרשם הטאבו זמין ונגיש לציבור גם ללא זיקה לנכס. הוצאת נסח טאבו כרוכה בתשלום אגרה. נכון לשנת 2020 הפקת נסח מקוון עולה 15 ש"ח  בלבד.

אטיאס ושות' עורכי דין בחדרה , בנתניה, בפרדס חנה כרכור עו"ד מקרקעין בחיפה מתמחה במגוון תחומים בתחום המקרקעין והנדל"ן ובין השאר - עוסק גם בהסכמי שיתוף במקרקעין או תביעות לפירוק שיתוף, עסקאות קומבינציה, התחדשות עירונית, עסקאות מכר במושבים ובהרחבות ועוד.
פתח צ'ט
שלום, איך ניתן לעזור?
שלום, איך ניתן לעזור?
דילוג לתוכן